Aktualności

Otwarcie konkursu MAPS na wielostronne projekty badawcze

Szwajcarska Narodowa Fundacja Nauki (SNSF) ogłosiła konkurs MAPS (Multilateral Academic Projects) na wielostronne projekty badawcze realizowane przez naukowców ze Szwajcarii we współpracy z zespołami z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Węgier i Rumunii. Wnioski można składać do końca czerwca. (…)

Nabór kandydatów na ekspertów do zespołów oceniających jakość kształcenia w szkołach doktorskich

Komisja Ewaluacji Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informują, że został uruchomiony nabór kandydatów na ekspertów do zespołów oceniających jakość kształcenia w szkołach doktorskich.
Nabór jest prowadzony online, na stronie Systemu Ewaluacji Szkół Doktorskich (SEDok) (…)

Naukowcy z IBB PAN opisali nowy mechanizm regulacji powstawania pęcherzyków zewnątrzkomórkowych

Członkowie Pracowni Fizjologii Molekularnej Zwierząt, kierowanej przez Michała Turka, we współpracy z Wojciechem Pokrzywą i jego zespołem z MIBMiK, opisali mechanizm regulacji powstawania pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (egzofer) w organizmie modelowym, nicieniu Caenorhabditis elegans. (…)

Życzenia Wielkanocne

Spokojnych świąt spędzonych w gronie najbliższych osób, a także zdrowia, szczęścia i wielkiej radości życzy Dyrekcja. (…)

Wywiad we „Wprost” o badaniach na nicieniach

Z przyjemnością informujemy o wywiadzie z pracownikiem Instytutu, dr. Krzysztofem Drabikowskim, na temat badań prowadzonych na nicieniach, który dostępny jest w czasopiśmie Wprost. (…)

Artykuł w Quanta Magasine „Cellular self destruction may be ancient. But why?”

Z przyjemnością polecamy niedawny artykuł w Quanta Magasine „Cellular self destruction may be ancient. But why?„, który opracowany jest na podstawie kilku publikacji naukowych. Jedną z nich jest publikacja Kaushal et al. 2023, „Apoptotic factors are evolutionarily conserved since mitochondrial domestication„, opublikowana w Genome Biol Evol., której autorami są nasi koledzy z IBB. (…)

Udział IBB PAN w targach pracy branży Life Science – Spotkaj Swojego Pracodawcę 2024

W dniach 05-06.03.2024, przedstawiciele IBB PAN uczestniczyli w targach pracy branży Life Science – Spotkaj Swojego Pracodawcę 2024, które odbywały się na Politechnice Warszawskiej. Była to wspaniała okazja do poznania potrzeb i oczekiwań Studentów kierunków nauk ścisłych i przyrodniczych. Dziękujemy za inspirujące rozmowy, wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach. Spotkania na targach, poprzedziła prelekcja (…)

Konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich

Ostatni dzień lutego to Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Z tej okazji odbyła się siódma konferencja współorganizowana przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Matki i Dziecka, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Fundację EB Polska oraz Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie i Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. (…)

47. rocznica założenia Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego

W dniu 26 lutego miały miejsce obchody 47. rocznicy założenia Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Dziękujemy wszystkim znamienitym gościom i do zobaczenia za rok!       (…)

Otwarcie Muzeum Badań Polarnych w Puławach

W dniu 21 lutego 2024  przedstawiciele IBB – Dyrektor Jarosław Poznański oraz Zastępca Dyrektora Agnieszka Kruszewska – wzięli udział w uroczystym otwarciu Muzeum Badań Polarnych w Puławach. Część ekspozycji muzealnej stanowią artefakty pochodzące z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego, które zostały użyczone Muzeum przez IBB PAN. (…)

What you should know to become or raise an ERC laureate

Zapraszamy na spotkanie dotyczące prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Dołącz do nas 7 marca 2024 r. w IBB PAN w Warszawie (Pawińskiego 5A). (…)

8 marca odbędzie się Konferencja CePT 2024

Wraz z CePT (Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii) i instytucjami wchodzącymi w jego skład pragniemy poinformować o starcie rejestracji na nasze wspólne wydarzenie „CePT – platformą rozwoju innowacyjnej biomedycyny 2024”, które odbędzie się 8 marca w Centrum Dydaktycznym WUM. (…)