Konferencje/Warsztaty

38th ISSY: Yeast – the Omni-tool Warsaw, Poland

The 38th International Specialized Symposium on Yeasts (ISSY38) will be held as an in-person event from 1 to 5 September 2025 in Warsaw, Poland. The theme of the ISSY38 conference is Yeast – the Omni-Tool. The symposium is jointly organized by the International Commission on Yeasts (ICY), the Institute of Biochemistry and Biophysics Polish Academy (…)

7th DNA Polymerases Meeting 2024

The 7th DNA Polymerases Meeting will take place in Warsaw, Poland, from 28th to 31st of August 2024. Previously, this biennial conference was held in Ascona (Switzerland) in 2010, followed by Madrid (Spain, 2012), Cambridge (UK, 2014), Biarritz (France, 2016), Leiden (Netherlands, 2018), and Stockholm (Sweden, 2022). The conference aims to present and discuss the (…)

EMBO Workshop Molecular biology of mitochondrial gene maintenance and expression Holiday Inn Resort Warszawa-Józefów

The mitochondrial genome is essential for cellular energy transduction and cell viability. The dysregulation of this genetic system causes a range of human pathologies and contributes to complex diseases. Many aspects of these mechanisms remain poorly understood, although recent years have seen rapid and exciting developments in the field. In this workshop, we will explore (…)

Third Annual Meeting of the ProteoCure COST Action Warszawa

The COST action ProteoCure aims at gathering European research teams and companies sharing the objective to develop new approaches and strategies to selectively manipulate protein fate for therapeutic or biotechnological purposes. In this annual conference, our aim is to unite individuals from academia, clinical sector, and industry, covering various fields of proteostasis, extending from biological (…)

Dzień Chorób Rzadkich 2024 konferencja ON-LINE On-line

Wymagana rejestracja

Witamy na naszej corocznej konferencji poświęconej chorobom rzadkim, które, mimo swojej rzadkości, stanowią znaczący problem zdrowotny. W Polsce, z chorobami rzadkimi zmaga się około 10% populacji, co przekłada się na blisko trzy miliony osób. Wyzwaniem pozostaje postawienie dokładnej diagnozy, co jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Nasza konferencja jest częścią globalnych obchodów Dnia Chorób Rzadkich, obchodzonego (…)

Święto Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego Audytorium im. Wacława Gajewskiego (Sala E)

Święto Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (…)

W imieniu organizatorów — Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN — serdecznie zapraszamy na sympozjum „Mikrobiota człowieka – zasiedlanie, powiązania z chorobami, potencjał terapeutyczny”,
które odbędzie się on-line już 22 marca w godzinach 10:00-15:00. (…)

Dzień Chorób Rzadkich 2023 konferencja ON-LINE On-line

Wymagana rejestracja

Choroby rzadkie wcale nie są rzadkie! Zmagają się z nimi miliony ludzi w Polsce i na całym świecie. Z tego powodu 28 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorób Rzadkich #RareDiseaseDay (koordynowany przez EURORDIS-Rare Diseases Europe) na znak solidarności z chorymi, ich rodzinami i wszystkimi, którzy ich wspierają. Cały PROGRAM dostępny jest tutaj: https://chorobyrzadkie.ibb.edu.pl/program/ Wydarzenie jest BEZPŁATNE i odbędzie się zdalnie, więc dołączyć może każdy! Konferencja (…)

Konferencja jubileuszowa L. Pasteura Warszawa

Życie Ludwika Pasteura było drogą epokowych odkryć w dziedzinie chemii, biologii i medycyny, a jednocześnie przykładem niezwykłej intuicji, dociekliwości badawczej, a także ogromnej wytrwałości i determinacji. Tegoroczny jubileusz to niepowtarzalna okazja do upamiętnienia życia i osiągnięć jednego z największych umysłów wszech czasów. Miło nam poinformować, że Instytut jest współorganizatorem międzynarodowej konferencji pt. „The last word (…)

Covid-19: diagnostyka, objawy kliniczne, leczenie, badania post mortem ZOOM

W imieniu organizatorów — Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Biochemicznego oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN — serdecznie zapraszamy na sympozjum „Covid-19: diagnostyka, objawy kliniczne, leczenie, badania post mortem”, które odbędzie się on-line już 23 listopada w godzinach 10:00-14:00. Język: polski Uwaga: wymagana rejestracja TUTAJ.   (…)

IBB DAY 2022 Sala E, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN

Dyrekcja Instytutu wraz z Przewodniczącym Rady Naukowej zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów IBB PAN na „IBB DAY”, który odbędzie się 11 października 2022 r. Wykłady odbędą się w języku angielskim. Na prezentacje i wykłady zapraszamy do Audytorium im. Wacława Gajewskiego (sala E). Podczas przebywania w Audytorium rekomendujemy używanie maseczek ochronnych, które zostaną udostępnione przy (…)

1st Polish Yeast Conference Rzeszów & on-line

Are you an yeast researcher or are you using yeast as a model organism? If YES, you are invited to participate in the historic 1st Polish Yeast Conference, Rzeszow, 22-24.06.2022, organized by the Institute of Biochemistry and Biophysics PAS and University of Rzeszow. It will happen in the hybrid formula: on site in the modern (…)