W dniach 19-23 maja 2024 roku odbyło się spotkanie EMBO Workshop on Molecular Biology of Mitochondrial Gene Maintenance and Expression, którego współorganizatorem był IBB PAN. Wydarzenie odbyło się w Holiday Inn Resort Warszawa-Józefów. Workshop był okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ekspresji genów mitochondrialnych, objął pięć dni wykładów, sesji plakatowych, i dyskusji naukowych, i stworzył liczne możliwości nawiązywania nowych kontaktów naukowych. Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom!

Organizatorzy: Roman Szczęsny (Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, PL), Hauke Hillen (University Medical Center Göttingen, DE), Tom Nicholls (Newcastle University, UK) i Joanna Rorbach (Karolinska Institutet, SE).

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu European Molecular Biology Organization, ThermoFisher Scientific i Adamed oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk.