What you should know to become or raise an ERC laureate

Zapraszamy na spotkanie dotyczące prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Spotkanie jest przeznaczone zarówno dla osób, które planują ubiegać się o granty ERC, jak i dla osób, które opiekują się młodymi naukowcami, którzy w przyszłości będą mogli stać się laureatami ERC, a także dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o wsparciu oferowanym przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk.

Gośćmi spotkania będą laureaci grantów ERC: prof. Marcin Nowotny (MIBMiK) i dr. Krzysztof Szady (UJ).

Spotkanie What you should know to become or raise an ERC laureate to wspólna inicjatywa IBB i Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN. Zapraszamy 7 marca 2024 r. do IBB PAN w Warszawie (Pawińskiego 5A).

Spotkanie jest przeznaczone dla doktorantów, postdoków i kierowników pracowni i jest otwarte dla naukowców ze wszystkich instytucji badawczych i z różnych dyscyplin. Omówionych zostanie szereg kwestii wpływających na możliwość otrzymania grantu, w tym różne aspekty planowania ścieżki kariery naukowej.

  • Dlaczego granty ERC cieszą się tak dużym uznaniem?
  • Jaki wpływ na karierę naukową może mieć grant ERC?
  • Jak przygotować się do składania wniosku?
  • Jak wybrać temat do grantu ERC?
  • a także…..

Przedstawimy również zakres wsparcia oferowanego przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN dla osób ubiegających się o granty ERC oraz dla naukowców realizujących projekty finansowane przez ERC.

Udział jest bezpłatny, ale prosimy o rejestrację: Zarejestruj się

Szczegółowy program: ERCmeeting_IBB_agenda.pdf