Spotkanie Konsorcjum Sieci Doktorskiej MITGEST w IBB PAN
W tym tygodniu w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN odbywa się trzecia edycja tygodnia szkoleniowego MITGEST. Spotkanie obejmuje bogaty program, który zawiera aktualizacje badawcze, wymianę naukową oraz możliwości rozwoju kariery.
Doktoranci biorący udział w projekcie MITGEST zaprezentują postępy w swoich badaniach i otrzymają cenne informacje zwrotne od rówieśników oraz partnerów projektowych. W ramach wydarzenia odbędą się także:
• Warsztaty z pisania wniosków projektowych prowadzone przez firmę accelopment
• Letnia Szkoła Bioinformatyki pod kierunkiem dr hab. Barbary Uszczyńskiej-Ratajczak i jej zespołu
• Warsztaty „Biznes dla nauki” organizowane przez CRAC/Vitae
• Wykłady prowadzone przez: dr Karolinę Łabędzką-Dmoch (Uniwersytet Warszawski), dr Karolinę Szczepanowską (IMOL PAN) oraz dr hab. Barbarę Uszczyńską-Ratajczak (IChB PAN)
Dodatkowo zaplanowano specjalną sesję poświęconą ścieżkom kariery pt. „Praca w nauce: przemysł kontra środowisko akademickie”, podczas której głos zabiorą specjaliści posiadający doświadczenie w obu sektorach. Ich świadectwa i porady będą stanowić praktyczne wsparcie dla młodych badaczy.
MITGEST (https://www.mitgest.eu/) to Sieć Doktorska (DN) finansowana w ramach programu UE Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Projekt łączy światowej klasy ekspertów akademickich zajmujących się utrzymaniem i ekspresją mitochondrialnego DNA z czołowymi specjalistami w dziedzinie chemii kwasów nukleinowych oraz rozwoju terapii mitochondrialnych.
IBB PAN, reprezentowany przez prof. Romana Szczęsnego i jego zespół, jest jednym z sześciu beneficjentów tej inicjatywy. Łącznie sieć MITGEST tworzy 25 partnerów, w tym siedem uniwersytetów, sześć instytutów badawczych, dwie organizacje pacjenckie non-profit, sześć innowacyjnych firm oraz dwie MŚP specjalizujące się w szkoleniach z umiejętności transferowalnych, zarządzaniu projektami badawczymi i upowszechnianiu wyników. Konsorcjum obejmuje dziewięć krajów europejskich oraz Izrael.
#MITGEST